Afegeix les dates del viatge
          Cerca per destinació o allotjament
          Entrada
          Sortida

          Chalets Cocoon

          77 rue des balcons, Val-Thorens, França Veure al mapa
          Instal·lacions i serveis destacats
          Wifi i Internet
          Aparcament
          Guardaesquís
          Veure tots
          Horari d'entrada i sortida
          Entrada
          Entre les 5:00 PM i les 10:00 PM
          Sortida
          Entre les 8:00 AM i les 10:00 AM
          Ubicació i rodalies
          Veure mapa
          Punts forts de l'allotjament
          A prop de l'autobús

          El teu viatge comença a Amimir.com

          Trustpilot
          4.6
          Més de 1.000.000 hotels disponibles Allotjaments disponibles per tot el món i per a tot allò que necessitis.
          Amb tu 24/7 els 365 dies de l'any Persones de veritat, sempre a un missatge o trucada de distància.
          Opinions que pots creure Milers d'opinions reals perquè reservis a cap segur.

          Instal·lacions i serveis

          Zones comuns

          Calefacció a les zones comuns

          Wifi i Internet

          Wi-Fi Gratuït

          Serveis Generals de l'Hotel

          Sales de reunió / banquets

          Mascotes

          No s'admeten mascotes

          Aparcament

          Aparcament interior de pagament

          Guardaesquís

          Guarda esquís gratuit

          Bressols per a nadons

          No disposa de bressols

          Serveis de l'habitació

          Aquestes instal·lacions són estàndard i poden variar segons el tipus d'habitació. Les instal·lacions de cuina només estan disponibles en certs tipus de pisos d'estudi o apartaments.

          Serveis generals

          Televisió
          Disposa de llençols
          Disposa de tovalloles
          Neteja final
          Cafetera
          Calefacció
          Caixa forta de pagament
          Wi-Fi a habitacions

          Bany

          Banyera
          Lavabo
          Dutxa
          Amenities
          Assecador de cabell

          Cuina

          Zona de cuina
          Forn
          Nevera
          Estris de cuina
          Parament
          Taules/Cadires

          Horari i condicions especials
          Fiança: 500€ per apartament, amb targeta VISA o Master Card.
          Pàrquing interior: 89€ els 7 dies. Pots consultar disponibilitat a la teva arribada a l'allotjament
          Taxa turística: Et cobraran les taxes turístiques de la zona en arribar. A recepció us informaran de l'import ia partir de quina edat.

          Informació de la zona de Chalets Cocoon

          A prop

          Centro deportivo Val Thorens 0,2 mi
          Telesquí Menuires 2,7 mi

          Llocs d'interès

          Club de golf Meribel 7,3 mi
          Le Grand Spa des Alpes 10,6 mi
          Brides-les-Bains Thermal Baths 10,7 mi
          Evolution 2 - Val Cenis 11,5 mi

          Transport públic

          Gare Routière 0,2 mi
          Gare Routière des Ménuires 2,8 mi
          Gare Routière des Ménuires 2,8 mi

          Aeroports propers

          Aeroport de Courchevel (CVF) 7,2 mi
          Aeroport d’Albertville (XAV - Aeródromo de Albertville) 25,8 mi
          Aeroport de l'Alpe-d'Huez - Henri Giraud (AHZ) 28,3 mi
          Totes les distàncies es calculen en línia recta. Les distàncies de viatge a la realitat poden variar.

          Descripció de l'allotjament

          Descobreix Les Chalets Cocoon, 5 * a Val Thorens amb zones de benestar privades i serveis hotelers per a famílies, amics i seminaris.

          Planeges les properes vacances d'esquí? Somnis amb una estada als 3 Vallées, el domini esquiable més gran del món? Xalets Cocoon us proposa el lloguer d'apartaments a Val Thorens, a peu de pistes.

          Aquests allotjaments espaiosos, dissenyats per oferir-vos tot el relax que necessiteu, són adequats per a famílies, grups d'amics o participants en seminaris. A Val Thorens, el xalet d'esquí és tota una institució: descobriu una versió moderna amb els nostres apartaments de 5 estrelles, centrats en el benestar i la convivència.

           

          Una ubicació ideal al cor de les 3 Valls
          Allotjar-te en un apartament a les 3 Valls et dóna accés directe al domini esquiable més gran del món: 6 km de pistes, més de 16 remuntadors i un patrimoni natural excepcionalment ben conservat al cor dels Alts Alps.

          Surt amb els esquís directament a pistes i gaudeix de tots els plaers de la neu pols. A la nit, gaudiu del confort i la intimitat d'un apartament d'esquí Val Thorens.

           

          Trieu l'apartament que més s'adapti a la vostra idea de viatge. Vols saber com són? T'expliquem més, segueix llegint!

          • Cocoon 1: pis de 156 m2 amb jacuzzi privat i terrassa de 25 m2 orientada al sud. Capacitat: 12 persones. 5 habitacions.
          • Cocoon 2: Agradable apartament de 17 m2 amb terrassa de 22 m2 i jacuzzi privat amb dutxa. Capacitat per a 1 persones. 4 habitacions.
          • Cocoon 3: Apartament de 11 m2 amb espai exterior individual de 27 m2 equipat amb jacuzzi privat. 8 places. 3 habitacions.
          • Cocoon 4: Apartament de 75 m2 amb espai exterior individual de 19 m2. 5 places. 2 habitacions.
          • Cocoon 5: Gran apartament de 173 m2 amb terrassa de 16 m2 orientada al sud. Capacitat per a 14 persones. 6 habitacions.
          • Cocoon 6: Ampli apartament de 168 m2 amb terrassa de 24 m2 i jacuzzi privat. Capacitat: 12 persones. 5 habitacions.
          • Cocoon 7: Apartament de 152 m2 amb terrassa de 17 m2 equipat amb jacuzzi privat i dutxa en suite. Capacitat per a 12 persones. 5 dormitoris.
          • Cocoon 8: Apartament de 134 m2 amb terrassa de 41 m2 i balcó de 9 m2. Jacuzzi privat amb impressionants vistes a la muntanya. Capacitat per a 1 persones. 4 habitacions.
          • Cocoon 9: Apartament de 125 m2 amb terrassa de 16 m2 i balcó de 9 m2. Jacuzzi privat a terrassa orientada al sud. 1 places. 4 habitacions.
          • Cocoon 1: Gran apartament de 11 m2 amb terrassa de 18 m2 i balcó de 9 m2. Accés directe a les pistes d´esquí. Serveis hotelers a mida. Capacitat per a 8 persones. 3 habitacions.

          Reservant aquests apartaments, també tindràs inclosos els serveis següents. T'ho perdràs? ;)

          • Jacuzzi i sauna privats
          • 2 accessos privats a la piscina amb prèvia reserva
          • Llits fets en arribada, tovalloles i roba de la llar
          • Internet de fibra òptica i WIFI
          • 1 neteja de final d'estada
          • Sala d´esquí privada amb assecador de botes
          • Accés a la sala de co-working

          A més, si vols completar la teva estada, t'ofereixen els següents serveis a la carta, perquè triïs allò que més t'agradi:

          • Aparcament cobert + plaça d´aparcament numerada a P
          • Lliurament a domicili de plats preparats
          • Lliurament de pa i brioixeria
          • Massatge a sala de tractaments
          • Ús privat de la nostra sala d'esdeveniments (per a un màxim de 5 persones)

          Gràcies a aquests apartaments, gaudireu del millor domini esquiable del món, a més de passar unes agradables vacances d'estiu ja sigui en família o amb el vostre grup favorit d'amics.

          A què esperes per reservar ja a Chalets Cocoon ? ;)

          Alguns dels serveis detallats poden ser de pagament. Podeu consultar les vostres tarifes directament a l'establiment. Tota la informació d'aquesta fitxa està subjecta a canvis per part de l'allotjament. Si tens dubtes, contacta'ns.

          Opinions sobre Chalets Cocoon

          Aquest allotjament és nou a Amimir.com pel que encara no disposem d'opinions. Reserva aquest allotjament ara i sigues el primer a opinar en Amimir.com!

          Opinions sobre Amimir.com
          trustpilot
          Trustpilot
          brand
          Amimir.com
          25/08/2026
          Una plataforma ràpida i intuitiva
          Una plataforma ràpida i intuitiva. A més, vaig voler consultar una cosa i van contestar molt ràpid.
          Anna Quílez Alférez
          15/08/2026
          Excel·lent web per reservar el teu viatge
          Ràpid de reservar i bona atenció al client! Em faltava un codi per entrar a l’apartament i al moment m’ho van solucionar!
          Andreu Quintana Pallejà
          13/08/2026
          molt bon servei
          molt bon servei
          Ferran
          05/08/2026
          Good price and easy
          Good price and easy
          Lourdes Cera i Rafel
          04/08/2026
          Bon preu i facil
          Bon preu i facil
          MARC HUGUET BLASI
          02/08/2026
          Escollir Amimir és una bona elecció
          Hem viatjat varies vegades amb Amimir, sempre ha estat tot correcte. Aquesta vegada hem estat molt còmodes i l'experiència molt positiva
          MERCE C
          31/07/2026
          Ja he fet algunes reserves amb…
          Ja hem fet algunes reserves amb vosaltres i sempre molt bé , els preus molt ajustats i mai cap problema .
          Laia
          21/07/2026
          TOT perfecta
          TOT perfecta . com sempra
          Josefina González Bou
          12/07/2026
          La millor web de viatges
          La millor web de viatges. Fa molt de temps que l'utilitzo i no la canvio per cap.
          Osc
          09/07/2026
          Tot molt bé
          Tot molt bé i un petit problema, aliè a ells, que va haver-hi el van resoldre superràpidament.
          Osc
          08/07/2026
          El checking es amb una màquina
          El checking es amb una màquina, no hi ha recepcionistes , l'hotel no disposa de piscina i a la pàgina quan van reservar deia que si
          Joan
          29/06/2026
          Molt bona experiència
          Molt bona experiència, tornarem a contactar més vegades i recomanarem la pàgina.
          APB
          13/04/2026
          El millor buscador
          Web molt clara, preus més barats que a altres buscadors i atenció a la clientela genial
          Beatriu
          02/03/2026
          Molt bé ???? no he tingut cap problema
          Molt bé ???? no he tingut cap problema , estic molt contenta!!
          Fina Folgarolas
          26/10/2025
          Molt bon servei
          Molt bon servei, propostes molt interessants, per mi ja és el referent en reserves d'allotjament
          Jordi Campamà
          13/05/2025
          Molt be la veritat
          Molt be la veritat
          Cesc
          11/05/2025
          PREU DE PRIMERA CATEGORIA I TRUCADA D'ASSISTÈNCIA TAMBÉ
          Cerca a la seva pàgina web fàcil i al mateix temps molt completa, eficient i clara amb uns preus de primera categoria, una manera fàcil de procedir al pagament de diverses formes i en el temps per fer-ho. Ressenya dels diferents tipus de cancel·lació tant en el preu com en el temps explicada d'una manera super clara. Atenció telefònica ràpida, clara i que és la manera més senzilla de solucionar problemes o malentesus. I es una d´aqui.
          angel enrich
          14/03/2025
          Apart de ser una empresa de Tarragona i…
          Apart de ser una empresa de Tarragona i ser anunciada per Flaix preus i atenció perfecte. 100x100 recomendable.
          David Carbonell
          13/01/2025
          Reserva molt rapida
          Reserva molt rapida
          Núria
          29/07/2024
          Ni punt de comparació
          Sempre havia viatjat amb booking, però res a veure amb amimir, molt molt millor, els ultims 4 viatges amb amimir fantàstics i preus molt mes barats q booking
          JORDI SOLANS PONS

          Preguntes freqüents sobre Chalets Cocoon

          On puc aparcar a Chalets Cocoon ?

          Si t'allotges a Chalets Cocoon tens aquestes possibilitats d'aparcament (sota disponibilitat):
          • Pàrquing interior de pagament

          Té connexió wifi Chalets Cocoon ?

          El Chalets Cocoon disposa de Wi-Fi.

          Puc allotjar-me amb mascota a Chalets Cocoon ?

          Chalets Cocoon no admet mascotes.

          Hi ha bressols per a nens a Chalets Cocoon ?

          Chalets Cocoon no disposa de bressols.

          Hi ha calefacció a Chalets Cocoon ?

          Sí, Chalets Cocoon té calefacció a les zones comunes.
          S'ha desat a