Afegeix les dates del viatge
          Cerca per destinació o allotjament
          Entrada
          Sortida

          Ronda Lesseps

          Ballester, 77-81, Barcelona, Espanya Veure al mapa
          Instal·lacions i serveis destacats
          Wifi i Internet
          Trasllat / Transfer
          Veure tots
          Horari d'entrada i sortida
          Entrada
          A partir de les 3:00 PM
          Sortida
          Abans de les 12:00 PM
          Ubicació i rodalies
          Veure mapa

          El teu viatge comença a Amimir.com

          Trustpilot
          4.5/5
          Més de 1.000.000 hotels disponibles Allotjaments disponibles per tot el món i per a tot allò que necessitis.
          Amb tu 24/7 els 365 dies de l'any Persones de veritat, sempre a un missatge o trucada de distància.
          Opinions que pots creure Milers d'opinions reals perquè reservis a cap segur.

          Instal·lacions i serveis

          Zones comuns

          24 h recepció
          Calefacció
          Aire condicionat a les zones comuns
          Ascensor
          Zona per a fumadors
          Accés per a persones amb mobilitat reduïda en zones comuns (sense bany adaptat a les habitacions)

          Restauració

          Bar

          Wifi i Internet

          Wi-Fi

          Mascotes

          No s'admeten mascotes

          Instal·lacions

          Jardí
          Terrassa
          Terrassa solàrium

          Serveis Generals de l'Hotel

          Guarda equipatge gratuit
          Caixa forta a la recepció
          Consergeria

          Trasllat / Transfer

          Transfer a l'aeroport de pagament
          Trasllat a l'aeroport De pagament

          Aparcament

          Hi ha aparcament de pagament disponible en els voltants de l'allotjament

          Informació de la zona de Ronda Lesseps

          A prop

          Mirador 1 Turó del Putxet 0.3 mi
          Casa Vicens Gaudí 0.4 mi
          Parc Güell 0.5 mi
          Casa Museu Gaudí 0.5 mi
          Jardins de la Tamarita 0.7 mi
          Estadi Municipal Nou Sardenya 0.8 mi
          Turo de la Rovira 0.9 mi
          Aqua Urban Spa Masajes Barcelona 0.9 mi

          Llocs d'interès

          Casa Mila 1.2 mi
          Sagrada Familia 1.5 mi
          Casa Batlló 1.5 mi
          Plaça de Catalunya 1.9 mi
          Mercat de la Boqueria 2.3 mi
          Spotify Camp Nou 2.4 mi
          Font Màgica de Montjuïc 2.7 mi
          Palau Sant Jordi 3.2 mi

          Transport públic

          Pàdua 0.5 mi
          El Putxet 0.5 mi
          Sant Gervasi 0.6 mi
          Pl Molina FGC 0.6 mi

          Platges properes

          Platja del Somorrostro 3.1 mi
          Platja de Sant Miquel 3.3 mi
          Platja de Sant Sebastià 3.4 mi
          Platja de la Mar Bella 3.5 mi
          Platja de la Nova Mar Bella 3.6 mi

          Què més puc fer?

          L'illa 1.5 mi
          Arenas de Barcelona 2.3 mi
          La Maquinista 3.5 mi
          Diagonal Mar 3.6 mi
          Gran Via 2 3.6 mi

          Aeroports propers

          Aeroport de Sabadell (QSA) 8.2 mi
          Aeroport de Barcelona - El Prat (BCN) 8.4 mi
          Aeroport de Girona (GRO-Costa Brava) 46.5 mi
          Totes les distàncies es calculen en línia recta. Les distàncies de viatge a la realitat poden variar.

          Condicions per a mascotes

          T'informem que aquest allotjament no admet mascotes.

          Descripció de l'allotjament

          Situat a la plaça Lesseps a només quatre parades de metro de la Rambla i el Barri Gòtic i del conegut Parc Guell. Aquest hotel disposa de 57 habitacions ben equipades i decorades amb un estil modern. Hi ha una gran sala d'esmorzar i bar a la planta baixa. A destacar les habitacions adaptades a hostes amb minusvalideses i un aparcament per als seus clients. El recomanem com a punt de partida ideal per descobrir aquesta fascinant ciutat.
          Alguns dels serveis detallats poden ser de pagament. Podeu consultar les vostres tarifes directament a l'establiment. Tota la informació d'aquesta fitxa està subjecta a canvis per part de l'allotjament. Si tens dubtes, contacta'ns.

          Informació legal

          Aquest allotjament és gestionat per una persona jurídica. Per tant, la prestació del servei d'allotjament es fa en el marc d'una activitat empresarial o professional.

          Opinions sobre Ronda Lesseps

          8.8
          Molt bé
          Basat en 2309 opinions

          Què diuen els hostes sobre Ronda Lesseps ?

          L'hotel Ronda Lesseps destaca pel seu personal amable i servicial, ubicació excel·lent a prop del metro, i tranquil·litat. Alguns hostes esmenten la manca de varietat al bufet i problemes amb l'estacionament. En general, és una bona opció per als que prefereixen allunyar-se de l'enrenou del centre. La neteja, la comoditat de les habitacions i el tracte del personal són aspectes valorats positivament. Tot i que hi ha comentaris negatius sobre l'esmorzar i el soroll en algunes habitacions, la majoria coincideix que és un lloc recomanable per a una estada agradable i tranquil · la.
          AI
          Per estalviar-te temps, hem resumit les opinions dels nostres clients amb intel·ligència artificial.

          Opinions sobre Amimir.com
          trustpilot
          Trustpilot
          brand
          Amimir.com
          31/07/2026
          Ja he fet algunes reserves amb…
          Ja hem fet algunes reserves amb vosaltres i sempre molt bé , els preus molt ajustats i mai cap problema .
          Laia
          21/07/2026
          TOT perfecta
          TOT perfecta . com sempra
          Josefina González Bou
          12/07/2026
          La millor web de viatges
          La millor web de viatges. Fa molt de temps que l'utilitzo i no la canvio per cap.
          Osc
          09/07/2026
          Tot molt bé
          Tot molt bé i un petit problema, aliè a ells, que va haver-hi el van resoldre superràpidament.
          Osc
          08/07/2026
          El checking es amb una màquina
          El checking es amb una màquina, no hi ha recepcionistes , l'hotel no disposa de piscina i a la pàgina quan van reservar deia que si
          Joan
          29/06/2026
          Molt bona experiència
          Molt bona experiència, tornarem a contactar més vegades i recomanarem la pàgina.
          APB
          13/04/2026
          El millor buscador
          Web molt clara, preus més barats que a altres buscadors i atenció a la clientela genial
          Beatriu
          02/03/2026
          Molt bé ???? no he tingut cap problema
          Molt bé ???? no he tingut cap problema , estic molt contenta!!
          Fina Folgarolas
          26/10/2025
          Molt bon servei
          Molt bon servei, propostes molt interessants, per mi ja és el referent en reserves d'allotjament
          Jordi Campamà
          13/05/2025
          Molt be la veritat
          Molt be la veritat
          Cesc
          11/05/2025
          PREU DE PRIMERA CATEGORIA I TRUCADA D'ASSISTÈNCIA TAMBÉ
          Cerca a la seva pàgina web fàcil i al mateix temps molt completa, eficient i clara amb uns preus de primera categoria, una manera fàcil de procedir al pagament de diverses formes i en el temps per fer-ho. Ressenya dels diferents tipus de cancel·lació tant en el preu com en el temps explicada d'una manera super clara. Atenció telefònica ràpida, clara i que és la manera més senzilla de solucionar problemes o malentesus. I es una d´aqui.
          angel enrich
          14/03/2025
          Apart de ser una empresa de Tarragona i…
          Apart de ser una empresa de Tarragona i ser anunciada per Flaix preus i atenció perfecte. 100x100 recomendable.
          David Carbonell
          13/01/2025
          Reserva molt rapida
          Reserva molt rapida
          Núria
          29/07/2024
          Ni punt de comparació
          Sempre havia viatjat amb booking, però res a veure amb amimir, molt molt millor, els ultims 4 viatges amb amimir fantàstics i preus molt mes barats q booking
          JORDI SOLANS PONS
          15/07/2024
          Es la segona vegada que faig servir…
          Es la segona vegada que faig servir aquesta aplicació i apart de ser de Tarragona l'empresa tenen preus molt competitius o recomano.
          David Carbonell
          08/07/2024
          Bons preus
          Bons preus, molt competitius. Servei atenció al client 24 hores en català.
          Albert S
          18/06/2024
          Atenció molt bona
          Atenció molt bona. Ràpid i efectiu. Servei espectacular.
          JR
          01/04/2024
          Fácil e intuitiva
          Fácil e intuitiva. Ademas, rápida.
          JR
          16/09/2023
          Molt fàcil de reservar i mes barat que…
          Molt fàcil de reservar i mes barat que altre llocs tot perfecte
          Josep Llopart
          05/07/2023
          Molt bona experiència
          Molt bona experiència, tant ara a Amimir com a Buscounchollo, de la mateixa empresa. A Buscounchollo vaig haver de cancel·lar una estada i la devolució va ser rapidísima, igual com l'atenció telefònica. Reservar aquí és fàcil i tenen bons preus.
          Carme (Arenys de Mar)

          Preguntes freqüents sobre Ronda Lesseps

          Té connexió wifi Ronda Lesseps?

          El Ronda Lesseps disposa de Wi-Fi.

          Puc allotjar-me amb mascota a Ronda Lesseps?

          Ronda Lesseps no admet mascotes.

          Hi ha recepció 24 hores a Ronda Lesseps?

          Sí, Ronda Lesseps té recepció 24 hores.

          Hi ha calefacció a Ronda Lesseps?

          Sí, Ronda Lesseps té calefacció a les zones comunes.

          Hi ha aire condicionat a les zones comunes a Ronda Lesseps?

          Sí, Ronda Lesseps té aire condicionat a les zones comunes.

          Hi ha bar a Ronda Lesseps?

          Sí, Ronda Lesseps té bar.
          Ronda Lesseps
          Fotos dels clients