Afegeix les dates del viatge
          Cerca per destinació o allotjament
          Entrada
          Sortida

          Hotel La Gemma

          Via Dei Cavalieri, 6R, Florencia, Itàlia Veure al mapa
          Instal·lacions i serveis destacats
          Wifi i Internet
          Spa i benestar
          Mascotes
          Veure tots
          Horari d'entrada i sortida
          Entrada
          A partir de les 3:00 PM
          Sortida
          Entre les 10:00 AM i les 12:00 PM
          Ubicació i rodalies
          Veure mapa
          Punts forts de l'allotjament
          Aparcament intern
          Admet mascotes

          El teu viatge comença a Amimir.com

          Trustpilot
          4.5/5
          Més de 1.000.000 hotels disponibles Allotjaments disponibles per tot el món i per a tot allò que necessitis.
          Amb tu 24/7 els 365 dies de l'any Persones de veritat, sempre a un missatge o trucada de distància.
          Opinions que pots creure Milers d'opinions reals perquè reservis a cap segur.

          Instal·lacions i serveis

          Zones comuns

          24 h recepció
          Calefacció
          Aire condicionat a les zones comuns
          Ascensor
          Accés per a persones amb mobilitat reduïda en zones comuns (sense bany adaptat a les habitacions)

          Restauració

          Restaurant
          Bar
          Snack bar

          Wifi i Internet

          Wi-Fi

          Spa i benestar

          Massatgista
          Sauna
          Jacuzzi
          Banys turcs
          Tractaments facials i corporals

          Serveis Generals de l'Hotel

          Servei de bugaderia De pagament
          Guarda equipatge gratuit
          Caixa forta a la recepció
          Aparcacotxes
          Consergeria

          Mascotes

          S'admeten mascotes (previa petició y pagament directe a l'hotel)

          Aparcament

          L'allotjament ofereix pàrquing exterior de pagament
          Consulta directament amb l´allotjament si ofereixen la possibilitat de reservar la plaça de pàrquing amb antelació.

          Informació de la zona de Hotel La Gemma

          A prop

          Palazzo Vecchio 0.2 mi
          Galería Uffizi 0.2 mi
          Catedral de Santa María del Fiore 0.3 mi
          Piazza del Duomo 0.3 mi
          Basílica de Santa María Novella 0.4 mi
          Río Arno 0.4 mi
          Mercado central 0.5 mi
          Palacio Pitti 0.5 mi

          Llocs d'interès

          Galería de la Academia de Florencia 0.5 mi
          Careggi Hospital 2.2 mi

          Aeroports propers

          Aeroport de Florencia - Peretola (FLR) 3.5 mi
          Aeroport de Lucca (LCV) 34.2 mi
          Aeroport de Siena - Ampugnano (SAY) 35.6 mi
          Totes les distàncies es calculen en línia recta. Les distàncies de viatge a la realitat poden variar.

          Condicions per a mascotes

          Genial! Aquest allotjament admet mascotes. Per consultar les vostres condicions és imprescindible que ens envieu un missatge a través del apartat de contacte informant del pes de la vostra mascota.

          Descripció de l'allotjament

          El Cavalieri Palace Luxury Residences, situat al centre de Florència, ofereix apartaments moderns amb internet Wi-Fi gratuïta. Als voltants hi ha diverses botigues i restaurants típics. Els apartaments disposen de cuina totalment equipada, aire condicionat, terra de parquet i sala d'estar amb sofà o butaca i TV per satèl·lit. Algunes també tenen balcó. La Piazza della Signoria i la catedral de Santa Maria de Florència són a 5 minuts a peu del Cavalieri. A més, a 2 m hi ha una parada d'autobús que connecta directament amb l'estació de tren de Santa Maria Novella. L'establiment ofereix descomptes en un garatge associat, situat a 2 metres, que ofereix servei d'aparcador de cotxes gratuït.

          Alguns dels serveis detallats poden ser de pagament. Podeu consultar les vostres tarifes directament a l'establiment. Tota la informació d'aquesta fitxa està subjecta a canvis per part de l'allotjament. Si tens dubtes, contacta'ns.

          Informació legal

          Aquest allotjament és gestionat per una persona jurídica. Per tant, la prestació del servei d'allotjament es fa en el marc d'una activitat empresarial o professional.
          Número de llicència: IT048017A1CYOU9I36

          Opinions sobre Hotel La Gemma

          9.7
          Excel·lent
          Basat en 1570 opinions

          Què diuen els hostes sobre Hotel La Gemma ?

          Hotel La Gemma és una joia a Florència, amb habitacions belles i un servei excepcional. Hi destaquen la ubicació, l'esmorzar i el personal amable. Alguns hostes suggereixen millorar la disponibilitat de begudes calentes a les habitacions. En general, és un hotel encantador i acollidor, ideal per a viatgers que busquen comoditat i atenció personalitzada. Una experiència inoblidable!
          AI
          Per estalviar-te temps, hem recopilat i resumit opinions de clients externs amb intel·ligència artificial.

          Opinions sobre Amimir.com
          trustpilot
          Trustpilot
          brand
          Amimir.com
          21/07/2026
          TOT perfecta
          TOT perfecta . com sempra
          Josefina González Bou
          12/07/2026
          La millor web de viatges
          La millor web de viatges. Fa molt de temps que l'utilitzo i no la canvio per cap.
          Osc
          09/07/2026
          Tot molt bé
          Tot molt bé i un petit problema, aliè a ells, que va haver-hi el van resoldre superràpidament.
          Osc
          08/07/2026
          El checking es amb una màquina
          El checking es amb una màquina, no hi ha recepcionistes , l'hotel no disposa de piscina i a la pàgina quan van reservar deia que si
          Joan
          29/06/2026
          Molt bona experiència
          Molt bona experiència, tornarem a contactar més vegades i recomanarem la pàgina.
          APB
          13/04/2026
          El millor buscador
          Web molt clara, preus més barats que a altres buscadors i atenció a la clientela genial
          Beatriu
          02/03/2026
          Molt bé ???? no he tingut cap problema
          Molt bé ???? no he tingut cap problema , estic molt contenta!!
          Fina Folgarolas
          26/10/2025
          Molt bon servei
          Molt bon servei, propostes molt interessants, per mi ja és el referent en reserves d'allotjament
          Jordi Campamà
          13/05/2025
          Molt be la veritat
          Molt be la veritat
          Cesc
          11/05/2025
          PREU DE PRIMERA CATEGORIA I TRUCADA D'ASSISTÈNCIA TAMBÉ
          Cerca a la seva pàgina web fàcil i al mateix temps molt completa, eficient i clara amb uns preus de primera categoria, una manera fàcil de procedir al pagament de diverses formes i en el temps per fer-ho. Ressenya dels diferents tipus de cancel·lació tant en el preu com en el temps explicada d'una manera super clara. Atenció telefònica ràpida, clara i que és la manera més senzilla de solucionar problemes o malentesus. I es una d´aqui.
          angel enrich
          14/03/2025
          Apart de ser una empresa de Tarragona i…
          Apart de ser una empresa de Tarragona i ser anunciada per Flaix preus i atenció perfecte. 100x100 recomendable.
          David Carbonell
          13/01/2025
          Reserva molt rapida
          Reserva molt rapida
          Núria
          29/07/2024
          Ni punt de comparació
          Sempre havia viatjat amb booking, però res a veure amb amimir, molt molt millor, els ultims 4 viatges amb amimir fantàstics i preus molt mes barats q booking
          JORDI SOLANS PONS
          15/07/2024
          Es la segona vegada que faig servir…
          Es la segona vegada que faig servir aquesta aplicació i apart de ser de Tarragona l'empresa tenen preus molt competitius o recomano.
          David Carbonell
          08/07/2024
          Bons preus
          Bons preus, molt competitius. Servei atenció al client 24 hores en català.
          Albert S
          18/06/2024
          Atenció molt bona
          Atenció molt bona. Ràpid i efectiu. Servei espectacular.
          JR
          01/04/2024
          Fácil e intuitiva
          Fácil e intuitiva. Ademas, rápida.
          JR
          16/09/2023
          Molt fàcil de reservar i mes barat que…
          Molt fàcil de reservar i mes barat que altre llocs tot perfecte
          Josep Llopart
          05/07/2023
          Molt bona experiència
          Molt bona experiència, tant ara a Amimir com a Buscounchollo, de la mateixa empresa. A Buscounchollo vaig haver de cancel·lar una estada i la devolució va ser rapidísima, igual com l'atenció telefònica. Reservar aquí és fàcil i tenen bons preus.
          Carme (Arenys de Mar)
          29/07/2026
          buen hotel buen precio
          Fácil de hacer la reserva, buenos precios y y todo bien
          Alfonso Ancin

          Preguntes freqüents sobre Hotel La Gemma

          Té connexió wifi Hotel La Gemma?

          El Hotel La Gemma disposa de Wi-Fi.

          Puc allotjar-me amb mascota a Hotel La Gemma?

          A Hotel La Gemma s'admeten mascotes (prèvia petició i de pagament directe a l'hotel). Consulta les condicions.

          Què puc fer a Hotel La Gemma ?

          L'Hotel La Gemma disposa de les següents activitats (algunes poden ser de pagament).
          • Massatgista

          Hi ha recepció 24 hores a Hotel La Gemma?

          Sí, Hotel La Gemma té recepció 24 hores.

          Hi ha calefacció a Hotel La Gemma?

          Sí, Hotel La Gemma té calefacció a les zones comunes.

          Hi ha aire condicionat a les zones comunes a Hotel La Gemma?

          Sí, Hotel La Gemma té aire condicionat a les zones comunes.

          Hi ha restaurant a Hotel La Gemma?

          Sí, Hotel La Gemma té restaurant.

          Hi ha bar a Hotel La Gemma?

          Sí, Hotel La Gemma té bar.
          Hotel La Gemma
          Fotos dels clients