Afegeix les dates del viatge
          Cerca per destinació o allotjament
          Entrada
          Sortida

          Rafaelhoteles Atocha

          Mendez Alvaro, 30, Madrid, Espanya Veure al mapa
          Instal·lacions i serveis destacats
          Wifi i Internet
          Veure tots
          Horari d'entrada i sortida
          Entrada
          A partir de les 2:00 PM
          Sortida
          Abans de les 12:00 PM
          Ubicació i rodalies
          Veure mapa

          El teu viatge comença a Amimir.com

          Trustpilot
          4.4/5
          Més de 1.000.000 hotels disponibles Allotjaments disponibles per tot el món i per a tot allò que necessitis.
          Amb tu 24/7 els 365 dies de l'any Persones de veritat, sempre a un missatge o trucada de distància.
          Opinions que pots creure Milers d'opinions reals perquè reservis a cap segur.

          Instal·lacions i serveis

          Zones comuns

          24 h recepció
          Calefacció
          Aire condicionat a les zones comuns
          Ascensor
          Zona per a fumadors
          Accés per a persones amb mobilitat reduïda en zones comuns (sense bany adaptat a les habitacions)

          Restauració

          Restaurant
          Bar
          Màquina espenedora
          Snack bar

          Wifi i Internet

          Wi-Fi

          Serveis Generals de l'Hotel

          Sales de reunió / banquets De pagament
          Servei de bugaderia De pagament
          Lloguer de cotxes
          Guarda equipatge gratuit
          Caixa forta a la recepció
          Consergeria
          Caixer automatic a l'hotel

          Mascotes

          No s'admeten mascotes

          Instal·lacions

          Jardí
          Terrassa
          Gimnàs
          Saló amb TV
          Terrassa solàrium

          Aparcament

          Hi ha aparcament de pagament disponible en els voltants de l'allotjament
          • 23€ / Per dia

          Informació de la zona de Rafaelhoteles Atocha

          A prop

          Memorial de l'Estació d'Atocha 0.5 mi
          Real Fàbrica de Tapissos 0.5 mi
          Museu Nacional Centre d'Art Reina Sofia 0.7 mi
          Nau 73 0.7 mi
          Galería de arte Hauser & Wirth 0.7 mi
          Reial Jardí Botànic 0.8 mi
          La Casa Encesa 0.8 mi
          CaixaForum Madrid 0.8 mi

          Llocs d'interès

          Museu Nacional del Prado 1 mi
          Parc del Retiro 1 mi
          Porta d'Alcalá 1.3 mi
          Puerta del Sol 1.4 mi
          Plaça Major 1.5 mi
          Palau de la Zarzuela 1.9 mi
          Estadi Santiago Bernabéu 3.6 mi
          Wanda Metropolitano 5.2 mi

          Transport públic

          Estació de Madrid - Puerta de Atocha 0.3 mi
          Madrid Mendez Alvaro South Station 0.6 mi
          El Rastro 1.2 mi
          Estación de Sainz de Baranda 1.4 mi

          Què més puc fer?

          El Corte Inglés Preciados 1.5 mi
          El Corte Inglés 1.8 mi
          Centro Comercial ABC Serrano 2.2 mi
          El Corte Inglés Madrid Castellana Store 3.2 mi
          Arturo Soria Plaza 3.9 mi

          Aeroports propers

          Aeroport de Madrid - Barajas (MAD) 9.2 mi
          Totes les distàncies es calculen en línia recta. Les distàncies de viatge a la realitat poden variar.

          Condicions per a mascotes

          T'informem que aquest allotjament no admet mascotes.

          Descripció de l'allotjament

          Aquest gran i meravellós hotel presumeix d'una excel·lent localització a tan sols pocs minuts de estació de trens Madrid Atocha i en proximitat de famosos museus i l'àrea cultural de Madrid. Després d'explorar la capital, els viatgers poden descansar en àmplies i lluminoses habitacions que han estat dissenyades i equipades per al confort dels hostes en ment. Per als que busquin una mica de luxe, que us suites amb jacuzzi. El restaurant modern ofereix un menú Mediterrani que segurament satisfaran els paladars més selectes. Els viatgers poden gaudir d'una tassa de cafè o deliciosos plats a la terrassa oberta tot l'any. Per als viatjants de negoci, que us un nombre de sales de reunions equipades amb l'última tecnologia i un preciós jardí per a celebracions especials.
          Alguns dels serveis detallats poden ser de pagament. Podeu consultar les vostres tarifes directament a l'establiment. Tota la informació d'aquesta fitxa està subjecta a canvis per part de l'allotjament. Si tens dubtes, contacta'ns.

          Informació legal

          Aquest allotjament és gestionat per una persona jurídica. Per tant, la prestació del servei d'allotjament es fa en el marc d'una activitat empresarial o professional.

          Opinions sobre Rafaelhoteles Atocha

          8
          Molt bé
          Basat en 2819 opinions
          Selecciona un tema per veure opinions específiques
          Ubicació(1)
          Manteniment(1)
          Bany(1)
          Llit(1)
          Comoditat(1)
          Antiguitat de l'hotel(1)
          Opinions reals
          Són experiències de clients que s'han allotjat amb alguna de les nostres marques: Amimir.com, Esquiades.com o BuscoUnChollo.com
          Opinions reals
          Són experiències de clients que s'han allotjat amb alguna de les nostres marques: Amimir.com, Esquiades.com o BuscoUnChollo.com
          Veure més comentaris
          Acabes de veure totes les opinions disponibles! Afegirem més quan rebem noves opinions.

          Opinions sobre Amimir.com
          trustpilot
          Trustpilot
          brand
          Amimir.com
          21/07/2026
          TOT perfecta
          TOT perfecta . com sempra
          Josefina González Bou
          12/07/2026
          La millor web de viatges
          La millor web de viatges. Fa molt de temps que l'utilitzo i no la canvio per cap.
          Osc
          09/07/2026
          Tot molt bé
          Tot molt bé i un petit problema, aliè a ells, que va haver-hi el van resoldre superràpidament.
          Osc
          08/07/2026
          El checking es amb una màquina
          El checking es amb una màquina, no hi ha recepcionistes , l'hotel no disposa de piscina i a la pàgina quan van reservar deia que si
          Joan
          29/06/2026
          Molt bona experiència
          Molt bona experiència, tornarem a contactar més vegades i recomanarem la pàgina.
          APB
          13/04/2026
          El millor buscador
          Web molt clara, preus més barats que a altres buscadors i atenció a la clientela genial
          Beatriu
          02/03/2026
          Molt bé ???? no he tingut cap problema
          Molt bé ???? no he tingut cap problema , estic molt contenta!!
          Fina Folgarolas
          26/10/2025
          Molt bon servei
          Molt bon servei, propostes molt interessants, per mi ja és el referent en reserves d'allotjament
          Jordi Campamà
          13/05/2025
          Molt be la veritat
          Molt be la veritat
          Cesc
          11/05/2025
          PREU DE PRIMERA CATEGORIA I TRUCADA D'ASSISTÈNCIA TAMBÉ
          Cerca a la seva pàgina web fàcil i al mateix temps molt completa, eficient i clara amb uns preus de primera categoria, una manera fàcil de procedir al pagament de diverses formes i en el temps per fer-ho. Ressenya dels diferents tipus de cancel·lació tant en el preu com en el temps explicada d'una manera super clara. Atenció telefònica ràpida, clara i que és la manera més senzilla de solucionar problemes o malentesus. I es una d´aqui.
          angel enrich
          14/03/2025
          Apart de ser una empresa de Tarragona i…
          Apart de ser una empresa de Tarragona i ser anunciada per Flaix preus i atenció perfecte. 100x100 recomendable.
          David Carbonell
          13/01/2025
          Reserva molt rapida
          Reserva molt rapida
          Núria
          29/07/2024
          Ni punt de comparació
          Sempre havia viatjat amb booking, però res a veure amb amimir, molt molt millor, els ultims 4 viatges amb amimir fantàstics i preus molt mes barats q booking
          JORDI SOLANS PONS
          15/07/2024
          Es la segona vegada que faig servir…
          Es la segona vegada que faig servir aquesta aplicació i apart de ser de Tarragona l'empresa tenen preus molt competitius o recomano.
          David Carbonell
          08/07/2024
          Bons preus
          Bons preus, molt competitius. Servei atenció al client 24 hores en català.
          Albert S
          18/06/2024
          Atenció molt bona
          Atenció molt bona. Ràpid i efectiu. Servei espectacular.
          JR
          01/04/2024
          Fácil e intuitiva
          Fácil e intuitiva. Ademas, rápida.
          JR
          16/09/2023
          Molt fàcil de reservar i mes barat que…
          Molt fàcil de reservar i mes barat que altre llocs tot perfecte
          Josep Llopart
          05/07/2023
          Molt bona experiència
          Molt bona experiència, tant ara a Amimir com a Buscounchollo, de la mateixa empresa. A Buscounchollo vaig haver de cancel·lar una estada i la devolució va ser rapidísima, igual com l'atenció telefònica. Reservar aquí és fàcil i tenen bons preus.
          Carme (Arenys de Mar)
          27/07/2026
          Por el trato recibido el el hotel
          Por el trato recibido el el hotel
          Jairo

          Preguntes freqüents sobre Rafaelhoteles Atocha

          Té connexió wifi Rafaelhoteles Atocha?

          El Rafaelhoteles Atocha disposa de Wi-Fi.

          Puc allotjar-me amb mascota a Rafaelhoteles Atocha?

          Rafaelhoteles Atocha no admet mascotes.

          Hi ha recepció 24 hores a Rafaelhoteles Atocha?

          Sí, Rafaelhoteles Atocha té recepció 24 hores.

          Hi ha calefacció a Rafaelhoteles Atocha?

          Sí, Rafaelhoteles Atocha té calefacció a les zones comunes.

          Hi ha aire condicionat a les zones comunes a Rafaelhoteles Atocha?

          Sí, Rafaelhoteles Atocha té aire condicionat a les zones comunes.

          Hi ha restaurant a Rafaelhoteles Atocha?

          Sí, Rafaelhoteles Atocha té restaurant.

          Hi ha bar a Rafaelhoteles Atocha?

          Sí, Rafaelhoteles Atocha té bar.
          Rafaelhoteles Atocha
          Fotos dels clients